88951048-88951049 Mob: 09127908077 - "Chapa graphic" offset print & packaging chapno24@gmail.com

بازدیدها: 145

چاپخانه تخصصی با نیروهای کارآزموده آماده ارائه خدمات نوین صنعت چاپ به شما مشتریان عزیز میباشد.

چاپ لیبل آتش زا،چاپ لیبل ذغال ،طراحی لیبل آتش زا،طراحی لیبل زغال،چاپ فوری لیبل آتش زا،چاپ فوری لیبل زغال،قیمت لیبل آتش زا %

امروزه استفاده از ژل آتش زا برای درست کردن آتش در کشور ایران افزایش یافته است . آتش یکی از نیازهایی است که در سفر وجود دارد . آتش کاربردهایی بسیاری از جمله گرم کردن خود ، تهیه برخی غذاها ، خالص نمودن آب آشامیدنی و… دارد . به همین دلیل یکی از نیازهای مهم در سفر درست کردن آتش می باشد .

اما ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد زمانی به طبیعت سفر کرده و قصد دارید آتش روشن کنید ، ولی به هر دلیلی امکان استفاده از کبریت ، ژل آتش زا زغال ، فندک و… برای شما وجود ندارد و نمی توانید آتش روشن کنید . آن وقت باید چه کار کنیم ؟ برای مقابله با این مشکل روش های متعددی وجود دارد که در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم . با ما همراه باشید .

 

ژل آتش زا چیست ؟

ژل آتش زا با استفاده از فرمول های متفاوت به دو صورت جامد و مایع تولید می شود . با استفاده از یک قطعه ژل آتش زا جامد می توان ۵۰۰ الی ۹۰۰ گرم زغال را آتش بزنید و استفاده نمایید . خوشبختانه ژل آتش زا برای سلامتی انسان و محیط زیست ضرری ندارد .

ژل آتش زا قابلیت اشتعال بالایی دارد و کاملا بی بو می باشد . نگهداری از ژل آتش زا آسان و بی خطر است و به دلیل استفاده در باربیکیو ، ایجاد اشتعال سریع بدون ایجاد بو در مکان های مختلف و… مورد استفاده عموم قرار گرفته است .

دلایل تولید ژل آتش زا جامد از نظر اقتصادی

 1. به سرمایه گذاری اندکی نیاز دارد .
 2. نسبت به مبلغی که سرمایه گذاری نموده اید سودآوری چشمگیری دارد .
 3. در زمان کم تولید می شود .
 4. جدید بودن محصول
 5. قابلیت صادرات به کلیه کشورهای همسایه
 6. آمادگی بازار جهت خرید محصول و افزایش روز افزون مصرف زغال

کاربرد ژل آتش زا

ژل آتش زا یک نوع ماده سوختنی آسان و قابل دسترس است . این ژل برای تولید آتش و گرما در مکان هایی که دسترسی به نفت ، الکل و… وجود ندارد مورد استفاده قرار می گیرد . موارد استفاده از ژل آتش زا عبارتند از :

 1. ایجاد اشتعال برای طبخ غذا
 2. برای تسریع و تشدید شعله باربیکیو ، منقل ، شومینه و…
 3. جایگزین بسیار مناسب الکل ، گازوییل ، نفت و…

مزایای استفاده از ژل آتش زا

در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا مانند آمریکای شمالی ، اتحادیه آمریکا و… استفاده از الکل ، قرص نفتی و سایر محصولات مشابه به دلیل اثرات زیان بار و مسائل بهداشتی منسوخ شده است . به همین دلیل امروزه ژل آتش زا جایگزین این محصولات شده است . مزایای استفاده از ژل آتش زا عبارتند از :

 • زمان سوخت زیاد
 • حمل آسان
 • قدرت سوخت زیاد
 • فاقد بو و اثرات زیاد بار
 • بی خطر بودن
 • تولید شعله در رنگ های مختلف (سبز ، آبی ، قرمز )
 • شعله ای که از سوختن ژل آتش زا درست می شود ، با دمای حدود ۱۲۰ درجه سانتی گراد است

چگونه یک ژل آتش زا بسازیم ؟

روش اول : مقداری کربومر را در حداقل آب حل نمایید . سپس با استفاده از چند قطره دی یا تری اتانول آمین Ph آب را تنظیم نمایید تا ژل تشکیل شود سپس مقداری الکل به محلول بدست آمده اضافه نمایید .

روش دوم : با استفاده از استیک اسید ، کلسیم کربنات را واکنش دهید و آب را از آن خارج نمایید . سپس به محلول به دست آمده ( کلسیم استات ) الکل کنید تا ژل تشکیل شود .

چگونه آتش درست کنیم ؟

کشف و مهار کردن آتش باعث دگرگون شدن دنیای پیرامون انسان شده است . آتش یار جدا نشدنی در روزهای سرد و روشنایی شب های زندگی آدمی ، هم چنین به هنگام پخت و پز و مواجهه با حیوانات درنده بوده است . مهارت روشن کردن آتش هنگام سفرهای بیرون از شهر برای انجام کارهای مختلف برای شما ضروری خواهد بود . برای آتش درست کردن به ۴ چیز نیاز خواهید داشت :

 1. آتش ساز : سنگ چخماق ، فندک ، کبریت ، ذره بین ، حرارت حاصل از اصطکاک
 2. آتش زنه : مواد قابل اشتعال مانند پنبه ، کاغذ ، برگ خشک ، کرک و…
 3. آتش گیر : به موادی گفته می شود با حرارت حاصل از شعله های ایجاد شده توسط آتش زنه ، حرارت لازم را برای شعله ور شدن فراهم می کنند .
 4. منابع سوختی یا هیزم

چاپ لیبل آتش زا،چاپ لیبل ذغال ،طراحی لیبل آتش زا،طراحی لیبل زغال،چاپ فوری لیبل آتش زا،چاپ فوری لیبل زغال،قیمت لیبل آتش زا %