۰۲۱-۸۸۹۵۱۰۴۸-۹

نتیجه ای یافت نشد

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

چاپ جعبه اختصاصی،ساخت جعبه لاکچری

اهمیت بسته بندی

اهمیت عملیات بسته بندی باید از تعاریف ذکر شده، آشکار شده باشد. بسته بندی از محصول حفاظت می کند و آن را تا نقطه فروش در شرایطی سالم تحویل می دهد. بسته بندی علاوه بر این، بر جاذبه فروش می افزاید و بدین ترتیب به بازاریابی کمک می کند.

به نظر اهل فن، بسته بندی بخشی از فروش است و باید در ابتدای هر برنامه فروش، مورد بررسی قرار گیرد. به دلیل وجود پیچیدگی بخش های مختلف مرتبط با بسته بندی حضور دائمی متخصصان رشته هایی نظیر طراحی، گرافیک، فیزیک، شیمی، مهندسی، حقوق، آموزش، حسابداری و … در پروسه بسته بندی الزامی است، زیرا اولین چیزی که خریداران در هنگام خرید در اکثر کالاها مشاهده می کنند بسته بندی کالاست.

تحقیقات به عمل آمده نشان می دهد که خریداران مواد غذایی حدود ۳ تا ۴ ثانیه به بسته بندی محصولات غذایی توجه می کنند و از میان کالاهای مشابه، تمایل به خرید محصولاتی دارند که دارای بسته بندی جذابتری باشد. حتی برخی از آنان توجهی به قیمت و یا کیفیت محتویات داخل بسته نمی کنند، زیرا بسته بندی جذاب، انگیزه بیشتری را برای خرید در آنان ایجاد می کند.اهمیت بسته بندی محصول

کارایی بسته بندی

بسته بندی سه کار اصلی را انجام می دهد:

۱٫ مواظبت از محصول

امروزه فاصله بین مصرف کننده و تولید کننده کالا در محدوده بازارهای بین المللی است و بسیاری از معاملات، اصطلاحا در فضای جهانی انجام می شود. مثلا تولید کننده موز در قاره افریقا، تاجر یا فروشنده آن در دبی و خریدار یا مصرف کننده آن در ایران است. حفاظت کالا از محل تولید و تحویل صحیح و سالم با حفظ خواص آن به مشتری ضروری ترین وظیفه ای است که از بسته بندی انتظار می رود. رعایت استانداردهای بسته بندی تا حدود زیادی از ضایعات تولیدات در حمل و نقل می کاهد.

۲٫ ایجاد ارزش افزوده برای محصول

بسته بندی مناسب و با کیفیت برای محصول، ایجاد ارزش افزوده می کند. تجربه های بسیار زیادی در این باره وجود دارد. مثلا کشورهایی مثل اسپانیا، ترکیه، دبی، اتریش و … سال هاست که با خرید محصولاتی چون خرما، عسل، زعفران، چای و میگو به صورت فله از ایران و عرضه آن در بسته بندی های مناسب به بازارهای جهانی به ارزش افزوده ای حدود ۲ تا ۳ برابر ارزش واقعی کالا دست می یابند.

کارشناسان بازاریابی و فروش تلاش می کنند تا با گسترش فرهنگ بسته بندی، بر این اندیشه حاکم بر ذهن تولید کنندگان و صادر کنندگان که هزینه کمتر، سود بیشتر را توصیه می کنند، غلبه پیدا کنند.

۳٫ تبلیغ رایگان برای محصول

امروزه بسته بندی علمی، مطابق با اصول تبلیغات، اطلاع رسانی و فروش است. کارشناسان با تاکید بر نقش غیر قابل انکار تبلیغ رایگان برای محصول در صنایع بسته بندی، توصیه های دیگری نیز دارند. چند مورد از این توصیه ها عبارتند از: استفاده از تصویر محصول بر روی بسته بندی و همچنین نصب برچسب مشخصات کالا، وزن کل و خالص، تاریخ تولید، حداکثر طول زمان نگهداری، آدرس تولید کننده یا پر کننده محصول و … .

در مورد مواد غذایی اطلاعات ویژه درباره مدت نگهداری، تاریخ تولید و مصرف، شرایط نگهداری کالا، افزودنی های اضافه شده، مقدار استفاده مجاز از آنها، ترکیبات شیمیایی و … را نیز اضافه می کنند. به هر حال بسته بندی می تواند بخشی از هزینه های تبلیغاتی کالا را کاهش دهد و در طول مسیر حرکت کالا، به معرفی آن بپردازد.اهمیت بسته بندی محصول و تاثیر آن بر فرآیند فروش

بیشتر بخوانید:  چگونه می توانیم پیام تبلیغاتی اثربخشی برای محصول یا خدمت خود تهیه کنیم؟

ویژگی های بسته بندی خوب

بسته بندی خوب باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد:

حفظ خواص کالا

بسته بندی خوب باید شکل کالا و خواص آن را به نحو مطلوب حفظ کند. به همین منظور برای بسته بندی هر کالایی دستورالعمل های خاصی با رعایت حداقل موازین، تهیه می گردد که در برنامه ریزی تولید آن کالا تعریف می شود. در این دستورالعمل، شاخصه هایی مانند نقشه های اجرایی، مواد مصرفی و مسیر حمل و نقل کالا (دریایی، زمینی، هوایی) به وضوح روشن می گردد.

هویت کالا را مشخص کند

بسته بندی خوب باید حاوی اطلاعاتی باشد که هویت و محتوای خود را برای مشتری بیان کند.

برای مشتری جذاب باشد

بسته بندی خوب باید برای مشتری جذاب باشد، توجه او را به خود جلب نماید تا تمایل خرید را در وی ایجاد نماید و در نهایت موجب جلب رضایت و اعتماد وی گردد.

چاپ جعبه اختصاصی،ساخت جعبه لاکچری ،چاپ فوری جعبه،طراحی فوری جعبه ،طراحی جعبه لوکس،چاپ جعبه های خاص،طراحی حرفه ای جعبه،چاپ جعبه صادراتی،طراحی جعبه صادراتی

چاپ جعبه اختصاصی،ساخت جعبه لاکچری ،چاپ فوری جعبه،طراحی فوری جعبه ،طراحی جعبه لوکس،چاپ جعبه های خاص،طراحی حرفه ای جعبه،چاپ جعبه صادراتی،طراحی جعبه صادراتی